Proč vintage?

Milovníkům vintage oblečení je tato otázka jistě cizí. Vintage kousky se mohou stát až Vaší  závislostí a každý další kufřík z šedesátek do sbírky pro Vás bude poklad. Podívejme se však na oblékání oblečení minulého století trošku z jiného úhlu - jsou to jen staré nošené hadry? 

UNIKÁTNOST Vintage obchod Brno

Potkat na ulici tři různé lidi ve Vašem novém tričku, to se prostě stane. Nedejbože však, když jim to náhodou sluší o něco víc! S vintage kousky se Vám to prostě nestane. V minulém století se velkovýrobě nefandilo tolik, jako dnes, a proto si dovolíme tvrdit, že každý kousek z Retro Komnaty je velmi unikátní! A takto my plavem proti proudu. Plavte s námi!

RECYKLACE

Nejsou to jen planá slova, že se toho dnes vyrábí více, než-li potřebujeme. Nebudeme Vás zde ohromovat šílenými čísly a smutnými příběhy, pouze připomeneme, že oděvní průmysl nemá zanedbatelný dopad na životní prostředí. Jednou z možností, jak ulevit Matce přírodě, nebo třeba jen svému svědomí, je využívání již existujících produktů. Ať už je to ze sekáče, vintage obchodu, z tátovy skříně nebo ze záclon! 

DUCH HISTORIE

Jeden z nejkrásnějších důvodů, proč volit vintage oblečení, je pro nás tento. Každý z kousků v Retro Komnatě má svůj příběh a ač ho většinou neznáme, baví nás si ho představovat! 

IMG_1008

SKVĚLÉ TÉMA KE KONVERZACI

 Všichni to známe - jedete autobusem a najednou potkáte někoho, s kým si toho nemáte tolik co povídat. Jakmile však témata jako je počasí, zdravíčko a rodina selžou, můžete vytasit své eso v rukávu a dotyčného oslnit tím, že máte na sobě něco staršího třeba i 50 let! Zaručujeme, že toto téma nezklame a navíc je to i skvělá balící taktika, pokud k tomu přihodíte laškovný výraz a historku o cestování v čase!

KVALITA

Dnes se těšíme z doby, která upřednostňuje kvantitu nad kvalitou. Čím víc, tím líp, že? Masová produkce oděvů a především tzv. fast fashion řetězce se pyšní továrnami v zemích 3. světa, kde oblečení vzniká v nelidských podmínkách. V minulém století se oděvy nešily proto, aby byly do roka vyměněny za jiný trendy kus - ale aby prostě vydržely! My si v Retro Komnatě užíváme především bezvadné střihy minulého století, které se módní řetězce stále snaží napodobovat. A proč to nemít z první ruky, že?

MÓDA SE VRACÍ

Pamatujete si na dobu, kdy jsme si to všichni vykračovali ve zvonáčích? A na chvíli, kdy jste si prohlíželi staré fotky a nevěřili jste tomu, že jste si je někdy oblékli? No, a teď se nám zas pomalu začínají cpát do obchodů. Móda je cyklickou záležitostí a všichni víme, že co bylo jednou v kurzu, může být brzy zas! A nám se moc líbí myšlenka nahrazovat dnešní oblíbené střihy těmi původními, stejně jako je kombinovat! 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení