Oprava vyšívaných šatů z 60. let

Dorazily k nám dvoje neuvěřitelné šaty. Oboje s květinovou výšivkou, doma šité, jedny modré, druhé červené. Oboje naprosto nádherné. Datujeme je ke konci 60. let, jejich výšivka je opravdu pořádná, velmi těžká a bytelná. Ale i tato krása měla pár vad, které jsme se rozhodli opravit tak, abychom zachovali krásu šat v původní podobě. 

 

IMG_2988

 

Tyto modré šaty byly poměrně oříšek. V lemu výstřihu byla barva šatů velmi vybledlá a nevypadalo to vůbec hezky. Rozhodli jsme se, že sebereme květinky z rukávů, které tím jen lehce zkrátíme a přešijeme tak vybledlou část šatů. Odpárali jsme dokonce i zlaté korálky, které zdobily střed květin v lemu šatů a našili je na nové květinky u výstřihu. Šaty tak zůstaly na první pohled téměř beze změny, jen květiny v lemu výstřihu jsou více plastické a rukáv trošku kratší. Dle nás jsou snad i hezčí než kdy dřív. :) 

 

05

 

Naší krásné modelce Malgorzatě, kterou vidíte na fotkách, jsou šaty trošku větší, tedy na postavě velikosti asi 38 budou vypadat více vypasovaně.

 

04

 

K šatům jsme ze zbytku vyšívky vytvořily i ozdůbky do vlasů, které připnete pinetkami pro dokonalý look. :)

A tyto červené? Nejprve jsme mysleli, že jediné, co na nich budeme opravovat, je zip, který se zadrhával. Ten jsme vyměnili za úplně nový 50 cm tenký červený zip, který vypadá jako ten původní. Nakonec jsme ale zjistili, že jejich výšivka v podpaží potřebuje trochu péče. Je tedy prošitá, opravená a šaty jsou opravdu neuvěřitelně krásné. Pro skutečnou femme fatale.

 

IMG_2946

 

08

 

07

 

10

 

Oboje šaty jsou velikosti přibližně S/M (38). Míry modrých šat jsou následovné: prsa 92 cm, pas 74 cm, délka 112 cm a najdete je na eshopu ZDE. Červené šaty mají přes prsa 86 cm, v pase 74 cm a jsou dlouhé 147 cm a najdete je na eshopu ZDE.

Zpět do obchodu