80. léta: zlatá éra mom jeans

Džíny a 80. léta jsou pojmy k sobě patřící jako klobouky a svatba britské královské rodiny. Bez džín by osmdesátky nevypadaly tak, jak si je dnes pamatujeme a bereme si z nich inspiraci. A právě v osmdesátkách vznikl ten dnešní zlatej typ džínů, kterej Vám udělá parádní úzkej pas a přitom do nich narvete stehna všech velikostí. A vypadaj skvěle!

 

jeans02

 

 


 

NOTHING COMES BETWEEN ME AND MY CALVINS

 

80. léta daly vzniknout "designérským džínům". Krom už zavedených klasik jako byl Levis, Lee a Wrangler, které se za designérské úplně nepovažovaly, přišel s džíny i Calvin Klein nebo Jordache (jejich cena byla samozřejmě i o něco vyšší). Všechny tyto značky se u nás v Komnatě střídaj a milujeme všechny z nich. Když se miláček Ameriky Brooke Shields objevila v reklamě na džíny od Calvina, doprovázel ji její quote: "Nothing comes between me and my Calvins."

 

Brooke-Shields-Calvin-Klein-Ad-e1490631242310

 

 


 

SEPRANÝ LOOK

 

Naprosto typickou vlastností džínů v 80. letech je sepraný vzhled, který byl velmi žádaný u mladých fashionistů a vycházel z punkové subkultury. Využívaly se techniky jako stone-washing nebo acid-washing.

 

b946befb54980293006d76d6c0635b44

 

Nicméně ne všechny značky tomuto trendu podlehly. Například Wrangler si zachoval svoji jednotnou tmavě modrou barevnost a víc tak i střihem svých džín navazoval na 70. léta, než aby šel s dobou. Ne všemi tak byly v osmdesátkách považovány za úplně "cool", nicméně nám tak vytvořily různorodou paletu osmdesátkových džín, mezi kterými dnes můžeme vybírat.

 

3dbb49edd4e16e83cfbdaecbb3bc6328

 

Originální vintage džíny z 80. let najdete Komnatě snad vždycky. Tedy v naší kamenné brněnské Komantě. Myslíme si, že džíny by měly fakt perfektně sednout a přes eshop si je jednoduše nezkusíte, žejo. :)

 Tak se někdy zastavte pro svou osmdesátkovou siluetu k nám!

 

jeans001

Zpět do obchodu