80. léta: zlatá éra mom jeans

Džíny a 80. léta jsou pojmy k sobě patřící jako klobouky a svatba britské královské rodiny. Bez džín by osmdesátky nevypadaly tak, jak si je dnes pamatujeme a bereme si z nich inspiraci. A právě v osmdesátkách vznikl ten dnešní zlatej typ džínů, kterej Vám udělá parádní úzkej pas a přitom do nich narvete stehna všech velikostí. A vypadaj skvěle!

 

jeans02

 

 


 

NOTHING COMES BETWEEN ME AND MY CALVINS

 

80. léta daly vzniknout "designérským džínům". Krom už zavedených klasik jako byl Levis, Lee a Wrangler, které se za designérské úplně nepovažovaly, přišel s džíny i Calvin Klein nebo Jordache (jejich cena byla samozřejmě i o něco vyšší). Všechny tyto značky se u nás v Komnatě střídaj a milujeme všechny z nich. Když se miláček Ameriky Brooke Shields objevila v reklamě na džíny od Calvina, doprovázel ji její quote: "Nothing comes between me and my Calvins."

 

Brooke-Shields-Calvin-Klein-Ad-e1490631242310

 

 


 

SEPRANÝ LOOK

 

Naprosto typickou vlastností džínů v 80. letech je sepraný vzhled, který byl velmi žádaný u mladých fashionistů a vycházel z punkové subkultury. Využívaly se techniky jako stone-washing nebo acid-washing.

 

b946befb54980293006d76d6c0635b44

 

Nicméně ne všechny značky tomuto trendu podlehly. Například Wrangler si zachoval svoji jednotnou tmavě modrou barevnost a víc tak i střihem svých džín navazoval na 70. léta, než aby šel s dobou. Ne všemi tak byly v osmdesátkách považovány za úplně "cool", nicméně nám tak vytvořily různorodou paletu osmdesátkových džín, mezi kterými dnes můžeme vybírat.

 

3dbb49edd4e16e83cfbdaecbb3bc6328

 

Originální vintage džíny z 80. let najdete Komnatě snad vždycky. Tedy v naší kamenné brněnské Komantě. Myslíme si, že džíny by měly fakt perfektně sednout a přes eshop si je jednoduše nezkusíte, žejo. :)

 Tak se někdy zastavte pro svou osmdesátkovou siluetu k nám!

 

jeans001

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení