Toto jaro pro nás bylo v lecčem inspirativní. Dostalo se nám pod ruku plno nádherných kousků, které dříve byly součástí kroje. Ať už rakouského, bavorského nebo chodského. Všechny tyto kousky mají jedno společné - jsou neuvěřitelně kvalitně zpracované, často jen z úžasných přírodních materiálů jako je bavlna či vlna a jsou propracované do detailů.
Není tedy divu, že první myšlenka při pohledu na tyto starožitné chodské jupky ze 60. let byla, že by se daly skvěle nosit i jako výrazné sáčko i dnes. A to běžně. A my jsme moc rádi, že s námi tuto myšlenku naše zákaznice sdílí, jelikož byly jupky až na jednu vyprodané během tří hodin. Budeme však doplňovat další nebojte!
Vyrazily jsme tedy do Lužánek s Ájou v bílé vintage sukni, obyčejném tričku s folkovou stuhou v pase a věncem od Čarbičkové a nafotili několik fotek, abychom měli na tyto nádherné jupky alespoň pěknou vzpomínku, než se nám prodají.