KAM S TÍM?

aa

 

Moc si vážíme toho, že se staráte, aby kousky, který byste rádi poslali dál, našly pěknej domov! Dnes vám s tím trochu pomůžem, pokud ještě nemáte svůj vlastní rituál! Kam s oblečením, který už ve skříni nechcete? 

 


 

HLEDEJTE POTENCIÁL

 

Fakt už Vám ten kousek nemůže přinést nějakou radost? Vyřazené oblečení je ta nejlepší příležitost vyzkoušet si nějakou formu upcyclingu! Vyměnit knoflíky zvládne fakt každej, ale pokud byste se chtěli hecnout, inspirujte se u šikovnějších!

Třeba naše Kačka pod brandem NaČerno dělá super thriftflipy. Doporučit Vám můžeme i další insta-profily jako ellacharlottejones , laflorita.sk, annasgreenthreads nebo reese.cycled – kteří šijí právě ze starého oblečení! 

 

TOP02 kopie

 


 

CHARITATIVNÍ OBCHODY

 

To je třeba naše nejmilejší volba, protože přesně víte, jaké organizaci pomáháte. Udělejte si malej průzkum charitativních obchodů ve svém okolí a zjistěte si podmínky přijímání zboží (ne vždy je to možné). A hlavně moc prosíme – nezahlcujte tyto obchody nesezónními či už nenositelnými kousky. 

Našimi oblíbenci v Brně jsou Šuplig a Nadace Veronica.

 


 

TEXTILNÍ KONTEJNERY

 

Pravděpodobně ta nejjednodušší a nejvyužívanější volba a tak si na tomto místě dovolíme upozornit na dva problémy. Ikdyž jde o "kontejnery", tak oblečení, které do něco patří, by mělo být ještě nositelné a především pečlivě zabalené (ideálně v plastovém sáčku). Ona ta vlhkost není úplnej kámoš s materiály. Vždy se řídíme  tím, že jak bychom chtěli oblečení dostat, tak v takovém stavu ho i posíláme dál. :)

 


 

SWAPY A BAZARY

 

Hlídejte si svoje bazarový akce ve Vašem okolí – se swapy a zónami bez peněz se za poslední roky roztrhl pytel. My máme rádi bazary s charitativním účelem (často je třeba pořádájí útulky).

A pokud se Vám nikam nechce, vždycky se po čistce šatníku můžete domluvit se svými nejbližšími a to swapování spojit s drinčíky a objednáním pizzy z Pizza Punku. :P

 

м17

 


 

NĚCO NA TOM VYDĚLEJTE

 

Hele nemusíme pořád běham za dobrým pocitem, některý kousky se prostě vyplatí prodat, žejo. A online je to dnes asi nejjednodušší a nejbezpečnější. Asi stále nejvíc doporučujeme Vinted, případně FB Marketplace. Sbazar a Aukro nechte na hledání šedesátkový komody od Jiroutky.

 


 

KDYŽ UŽ TO JINAK NEJDE

 

Oblečení není věčný a někdy už je prostě v takovým stavu, že byste ho nepřáli ani svýmu největšímu nepříteli. Pro tyto kousky najdete využití hlavně při uklízení a navíc ušetříte za utěrky!

Nezapomeňte si ale schovat zipy, knoflíky a další komponenty, ty se Vám budou ještě určitě hodit!

 

_DSC2502

 

 

Zpět do obchodu