Jak vyžehlit koženou sukni!

Pokud vlastníte nějaký ten kožený výrobek, asi se Vám už stalo, že se trochu skladněním či nošením pomačkal a asi Vás zároveň i napadlo, že vyžehlit kožený kousek stejným způsobem, jako ten bavlněný, asi nění úplně to pravý ořechový. To byste si ho taky mohli docela jednoduše zničit, žejo!

 

a

 


 

No a když k nám teď na podzim dorazilo větší množství kožených sukní, napadlo nás se podelit o to, jak si takovou koženou sukni (nebo bundu, nebo cokoliv, co doma z pravé kůže máte:), hezky narovnat do původního stavu. Aby dělala zase parádu! Ten náš trik je osvědčený námi a máme ho od mamky – a všichni víme, že tipy od maminek vždycky fungují!

 


 

1. Zkontrolujte, jestli má sukně podšívku (ty naše vintage ji většinou mají!). S podšívkou bude o něco jednodušší práce, protože budeme tak nějak žehlit přes ni! 

 

2. Sukni si převraťte naruby a ideálně ji oblečte přes žehlící prkno, abyste vždy žehlila jen jednu její vrstvu (a podšívku). Používat budeme jak páru na žehličce, tak i skříkání vody. My radši než stříkání vody ze žehličky používáme rozprašovač (třeba ten, kterým rosíte kytky). Žehličku si nastavte asi na střed možné teploty.

 

3. Zvlhčete vodou nejen podšívku sukně, ale stříkněte vodu i na rub sukně (tedy na samotnou kůži pod podšívkou, kterou se budeme snažit narovnat). Nyní se snažte tlakem sukni přes podšívku vyžehlit a použijte i funkci páry.

 

Nemá Vaše kožená sukně podšívku? Použijte bavlněný kapesník či šátek a pokračujte úplně stejně!

 

IMG_0413

 

4. Nezapomeňte i na místa, na které podšívka nedosáhne. Tedy na okraje sukně. Na ty právě použijte jakýkoliv bavlněný kus látky, který opět navlhčete a kraje tlakem přežehlete.

 


 

Jakmile budete mít hotovo, sukni obraťte a zkontrolujte, jak se to povedlo. Pokud se Vám stejně jako nám stane, že kraje sukně nebudou úplně pěkně narovnané, postříkejte je vodou, opět na ně položte navlhčený kus látky a princip opakujte.

 

IMG_0412

 

A je hotovo! :)

 

IMG_0417

Zpět do obchodu