Jak na podzimní vintage look!

Jednu krásnou podzimní neděli jsme se sešly s naší věrnou zákaznicí Markétou a připravili pro Vás pár tipů, jak sestavit takový podzimní outfit, aby zahřál, byl šik a to vše pod rouškou našeho oblíbeného vintage looku! Markéta se nejčastěji stylizuje do třicátých až padesátých a tak inspiraci z tohoto období promítla i do outfitů, které pro Vás sestavila zapomocí kousků z Retro Komnaty! Pokud se Vám článek nechce číst, jednoduše se podívejte na video s Markétou, které najdete na našem Facebooku! 

 

 

01

 

První model je složen z decentních kousků, jako je černá sukně pod kolena, kterou má většina dam určitě doma. Ta naše je plisovaná a Markéta ji doplnila halenkou s vínovými proužky (jde o originál z 50. let). Vínová barva je pro podzim jednou z našich oblíbených! :) Vínovým páskem tyto dva kousky ucelila a přes celý look přehodila naši úžasnou pelerínu z 30. let, která je naprosto nádherným kouskem na podzim, jelikož zahřeje a vypadá nesmírně elegantně. 

 

02

 

Na podzim nemusíte šáhnout jen po delších, vlněných či tartanových sukní, ale třeba i po sukni kožené, která Vás taktéž zahřeje! Markéta vybrala tuto lahvově zelenou půlkolovou sukni, která tvoří krásnou ženskou siluetu a doplnila ji výraznou halenkou se vzorem podzimního listí. Barevně ji doplnila baretem ze 60. let - protože na pokrývky hlavy se často zapomíná. A hořčicová barva? To je podzimní must-have! 

 

06

 

Tento look překvapí barvami - Markéta schválně zvolila růžovou a smaragdově zelenou jakožto barvy. Využila tak tzv. color-blockingu, kdy barvy sobě naproti na barevném spektru spolu vytvářejí zajímavou kombinaci! Sukni zvolila áčkovou, vlněnou s tartanovým vzorem a svetřík zastrčila do ni a použila jej jako svrchní kousek bez halenky. Brož následně pozvedne každý jednodušší model. 

 

07

 

Vraťme se k hořčicové. Opět zde vidíme kombinaci vlněné tartanové sukně a svetříku, které k sobě barevně ladí. Velmi jednoduchý outfit opět doplněný pouze šperkem - v našem případě šlo o tmavě modré korálky, které opět ladily s barvou sukně. Tu tentokrát zvolila Markéta pouzdrového střihu. 

 

03

 

A nakonec se vrhneme na šaty! Pokud se Vám nechce přemýšlet nad kombinacemi sukně, kalhot a vršku, nezapomeňte na šaty ani na podzim! Stačí vytáhnout nějaké vlněné či úpletové, které zahřejí. Markétinou volbou byly tyto originály z 50. let s tartanovým vzorem. Doladila k němu náš vojenský červený baret a rámovou kabelku. Šik, nadčasové a přeci tak jednoduché!

 

04

 

Zpět do obchodu