Jak zabalit dárek ekologicky

Naše mamka vždy říkala, že balení je na dárku to nejdůležitější. Že s láskou zabalený dárek vždy potěší nejvíc. A tak si na to každý Vánoce vzpomeneme a vymýšlíme, jak krásně a hlavně ekologicky dárky balit. Už několik let nekupujeme balící papíry a řídíme se heslem:

 

"Použij to, co už máš doma."

 

A tak jsme si letos řekli, že bychom se s Vámi rádi o některý naše tipy podělili!

  

1. balení do starých záclon

 

IMG_0403

 

My máme staré záclony doma po ruce, protože z nich často šijeme třeba pytlíčky na potraviny a tak nás napadlo je využít i pro takový romantický balení dárků. Staré záclony seženete třeba i v nějakým tom sekáči či se zkuste poptat babiček!

2. balení do novin
 

IMG_0414

 

Noviny jsou už poměrně klasika! Snad každý máme doma starý časák, který už jen čeká na vyhození do kontejneru na papír. Zkuste mu dát ještě šanci a využíjte jeho stránky jako balící papír! Doporučujeme si dát záležet na výběru stránek – my třeba našli krásné obrázky ve starém čísle Nového prostoru. :)

3. FUROSHIKI – balení do šátků

 IMG_0400

 

Letos zkoušíme i tuto krásnou japonskou techniku balení dárků – tedy s využitím šátků. Takový hedvábný šátek může posloužit nejen jako balení, ale zároveň může být i součástí dárku! Použijte svůj šátek, který již nevynosíte, nebo si u nás nějaký ten krásný hedvábný můžete pořídit za 150Kč. Místo šátku samozřejmě můžete použít i jakýkoliv kus látky, který Vám zbyl z Vašich šicích pokusů! :)

4. balení do starého kalendáře

IMG_0407

 

Pokud Vám taky bylo líto vyhodit ten starej kalendář, protože jsou na něm strašně krásný fotky, ale na zeď se Vám nehodí, třeba nadešel jeho čas o letošních Vánocích! :) Menší dárečky do těhto fotek zabalíte raz dva!

5. balení do pytlů od rýže

IMG_0411

 

Pokud jste rýžožravci jako my a kupujete ji po kilech v těchto parádních pytlích, určitě je nevyhazujte. Skvěle se hodí na dárky, který nemají ten správnej hranatej tvar. A pokud chcete být s balením opravdu originální, můžete na ně klidně i něco našít! Jo a naše mamka má pro Vás jeden tip – kdybyste takovej větší pytel sháněli, tak v brněnským Řempu je měli u kasy zadarmo. :)

6. balení do zavařovacích sklenic 

IMG_0427

 

Voňavé dárečky jako mýdla či pěny do koupele si jen prosí o nějaké voňavé balení. Nás letos napadlo použít naše vysušené květiny (zvadlý kytky nikdy nevyhazujte a vždy si je nasušte pro tyto případy!:) a zavařovačku.  

ČÍM DÁREK PŘEVÁZAT? 

IMG_0425

 

Dárečky nejčastěji převazujeme přírodním provázkem, který seženete i v různých tloušťkách. Fantazii se ale meze nekladou a tak použijte klidně i šátek, kus látky nebo jako my – svázané kusy vlny z rozpáraného svetru. 

Nezapomeňte však hlavně na to původní heslo – používejte to, co máte opravdu doma, za ničím se nehoňte a balení dárků si užijte! Krásné Vánoce!