Jak zabalit dárek ekologicky

Naše mamka vždy říkala, že balení je na dárku to nejdůležitější. Že s láskou zabalený dárek vždy potěší nejvíc. A tak si na to každý Vánoce vzpomeneme a vymýšlíme, jak krásně a hlavně ekologicky dárky balit. Už několik let nekupujeme balící papíry a řídíme se heslem:

 

"Použij to, co už máš doma."

 

A tak jsme si letos řekli, že bychom se s Vámi rádi o některý naše tipy podělili!

 


  

1. BALENÍ DO STARÝCH ZÁCLON

 

IMG_0403

 

My máme staré záclony doma po ruce, protože z nich často šijeme třeba pytlíčky na potraviny a tak nás napadlo je využít i pro takový romantický balení dárků. Staré záclony seženete třeba i v nějakým tom sekáči či se zkuste poptat babiček!

 


2. BALENÍ DO NOVIN 

 

IMG_0414

 

Noviny jsou už poměrně klasika! Snad každý máme doma starý časák, který už jen čeká na vyhození do kontejneru na papír. Zkuste mu dát ještě šanci a využíjte jeho stránky jako balící papír! Doporučujeme si dát záležet na výběru stránek – my třeba našli krásné obrázky ve starém čísle Nového prostoru. :)

 


 

3. FUROSHIKI – BALENÍ DO ŠÁTKŮ

 

 IMG_0400

 

Letos zkoušíme i tuto krásnou japonskou techniku balení dárků – tedy s využitím šátků. Takový hedvábný šátek může posloužit nejen jako balení, ale zároveň může být i součástí dárku! Použijte svůj šátek, který již nevynosíte, nebo si u nás nějaký ten krásný hedvábný můžete pořídit za 150Kč. Místo šátku samozřejmě můžete použít i jakýkoliv kus látky, který Vám zbyl z Vašich šicích pokusů! :)

 


 

4. BALENÍ DO STARÉHO KALENDÁŘE

 

IMG_0407

 

Pokud Vám taky bylo líto vyhodit ten starej kalendář, protože jsou na něm strašně krásný fotky, ale na zeď se Vám nehodí, třeba nadešel jeho čas o letošních Vánocích! :) Menší dárečky do těhto fotek zabalíte raz dva!

 


 

5. BALENÍ DO PYTLŮ OD RÝŽE

 

IMG_0411

 

Pokud jste rýžožravci jako my a kupujete ji po kilech v těchto parádních pytlích, určitě je nevyhazujte. Skvěle se hodí na dárky, který nemají ten správnej hranatej tvar. A pokud chcete být s balením opravdu originální, můžete na ně klidně i něco našít! Jo a naše mamka má pro Vás jeden tip – kdybyste takovej větší pytel sháněli, tak v brněnským Řempu je měli u kasy zadarmo. :)

 


 

6. BALENÍ DO ZAVAŘOVAČEK

 

IMG_0427

 

Voňavé dárečky jako mýdla či pěny do koupele si jen prosí o nějaké voňavé balení. Nás letos napadlo použít naše vysušené květiny (zvadlý kytky nikdy nevyhazujte a vždy si je nasušte pro tyto případy!:) a zavařovačku.  

 


 

ČÍM DÁREK PŘEVÁZAT? 

 

IMG_0425

 

Dárečky nejčastěji převazujeme přírodním provázkem, který seženete i v různých tloušťkách. Fantazii se ale meze nekladou a tak použijte klidně i šátek, kus látky nebo jako my – svázané kusy vlny z rozpáraného svetru. 

Nezapomeňte však hlavně na to původní heslo – používejte to, co máte opravdu doma, za ničím se nehoňte a balení dárků si užijte! Krásné Vánoce!

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení