Haori a yukaty v Komnatě

Do Komnaty k nám dorazil vánek z východu. Nádherné yukaty a haori. Jeden by řekl, že jde o japonská kimona, ale není tomu úplně tak. Dnes se kimonem označuje kde co, takové tradiční kimono byste si, dámy, zřejmě ani nezvládly obléci bez pomoci. 

 

FIN01

 

Haori se nosila jako pláště právě přes kimono, nosili je muži i ženy a měla vliv na formálnost celého oděvu. Haori se nekřížila, nosila se otevřená a vázaná jen na vnitřní stuhu. Oproti yukaám jsou haori kratší. Dnes je tak lze jednoduše zařadit do šatníku místo saka či jarní bundy. Najdete je i na našem eshopu ZDE. 

 

FIN07

 

Yukaty jsou taková méně formální a letní verze kimona a již se křížily. Dlouhé šasto až ke kotníkům, či delší. Tradice milujeme, přesto si myslíme, že Vy vynosíte takový nádherný kousek po svém a se vší elegancí a láskou, jakou si zaslouží. Podle nás s nějakým krásným šátkem či páskem vytvoří i perfektní náhradu za šaty. A jakou!

 

FIN06

 

Tyto japonské poklady pro Vás střežíme v Komnatě.Některé z hedvábí či s hedvábnou podšívkou. Přijďte si je vyzkoušet a vyjít trochu ze své komfortní zóny, stojí to za to. :) 

 

FIN04

 

FIN03

 

FIN05

 

FIN02

Zpět do obchodu