5 důvodů, proč nekupovat vlnu z první ruky

sfa

1. Produkce vlny není úplně green

Podobně jako u produkce většiny nových materiálů, i produkce vlny (a s ní spojený chov ovcí pro vlnu) vyžaduje velké množství zdrojů. Od kácení stromů pro uvolnění prostoru pro chov, snižování biodiversity až k tvorbě skleníkových plynů.

Pokud byste kupovali novou vlnu, doporučíme alespoň volit merino.

 

Bez názvu-1

2. U vlny z druhé ruky poznáte lépe její kvalitu

Není vlna jako vlna. Některá je kvalitnější, některá méně. U kousků z druhé ruky tak lépe odhalíte, jak se chová po vyprání – proto velmi pravděpodobně už daný kousek párkrát nošený a praný byl.  

 

01

 

 3.Produkce vlny není ani cruelty-free

1mulesing_2

 

Vlna je jednoduše živočišný materiál a proto se její produkce neobejde ani bez zásahu do života ovcí, koz, velbloudů či jiných zvířat, ze kterých se vlna získává. V Austrálii měl být mulesing v roce 2010 zakázán, bohužel se zákon nepodařilo prosadit. Na trhu současně však lze najít i mulesing-free vlnu, která praktik mulesingu nevyužívá.  

 

Bez názvu-1

 

4. Ušetříte! :)

Náročnost produkce vlny se samozřejmě odráží na její ceně a ta je poměrně vysoká. Sekáčový vlněný kousky budou vždy mnohonásobně levnější!  

 

DSC03646 kopie

 

5. Vlněné vintage kousky jsou vždycky originálnější! A je jich hodně!

Jasně, tohle platí tak trochu u každýho materiálu. :) Ale vlněných kousků je tolik, že nám až příjde líto, že se jich stále tolik nových vyrábí. 

 

Bez názvu-1

 

My na vlnu nedáme od podzimu do jara dopustit a poctivě ji doplňujeme každý den. A na eshopu si ji můžete vlněné kousky jednoduše vyfiltrovat.

 

Zpět do obchodu