5 důvodů, proč nekupovat vlnu z první ruky

sfa

1. Produkce vlny není úplně green

Podobně jako u produkce většiny nových materiálů, i produkce vlny (a s ní spojený chov ovcí pro vlnu) vyžaduje velké množství zdrojů. Od kácení stromů pro uvolnění prostoru pro chov, snižování biodiversity až k tvorbě skleníkových plynů.

Pokud byste kupovali novou vlnu, doporučíme alespoň volit merino.

 

Bez názvu-1

2. U vlny z druhé ruky poznáte lépe její kvalitu

Není vlna jako vlna. Některá je kvalitnější, některá méně. U kousků z druhé ruky tak lépe odhalíte, jak se chová po vyprání – proto velmi pravděpodobně už daný kousek párkrát nošený a praný byl.  

 

01

 

 3.Produkce vlny není ani cruelty-free

1mulesing_2

 

Vlna je jednoduše živočišný materiál a proto se její produkce neobejde ani bez zásahu do života ovcí, koz, velbloudů či jiných zvířat, ze kterých se vlna získává. V Austrálii měl být mulesing v roce 2010 zakázán, bohužel se zákon nepodařilo prosadit. Na trhu současně však lze najít i mulesing-free vlnu, která praktik mulesingu nevyužívá.  

 

Bez názvu-1

 

4. Ušetříte! :)

Náročnost produkce vlny se samozřejmě odráží na její ceně a ta je poměrně vysoká. Sekáčový vlněný kousky budou vždy mnohonásobně levnější!  

 

DSC03646 kopie

 

5. Vlněné vintage kousky jsou vždycky originálnější! A je jich hodně!

Jasně, tohle platí tak trochu u každýho materiálu. :) Ale vlněných kousků je tolik, že nám až příjde líto, že se jich stále tolik nových vyrábí. 

 

Bez názvu-1

 

My na vlnu nedáme od podzimu do jara dopustit a poctivě ji doplňujeme každý den. A na eshopu si ji můžete vlněné kousky jednoduše vyfiltrovat.

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení